Logo
Drukuj

Do dyskusji

włącz .

W sieci w ostatnich dniach pojawiło się kilka filmików prezentujących jazdę kierowców polskich karetek. Prezentujemy dwa w celu przemyślenia tego co zobaczymy.

P.S użycie sygnałów uprzywilejowania nie czyni nas nieśmiertelnymi, nie zwalnia z myślenia

Drukuj

Odnaleziono ciało 14-latka

włącz .

      Trwająca od trzech dni akcja poszukiwawcza 14-latka który 20 czerwca około godziny 11 został porwany przez nurt rzeki Dunajec dzisiaj została zakończona. Strażacy z JRG Tarnów oraz JRG 4 Kraków wyłowili zwłoki chłopca. Ciało znajdowało się w rzece na wysokości miejscowości Biskupice Radłowskie (powiat Tarnowski) a wcześniej zostało zauważone przez wędkarzy w Bobrownikach co oznaczało by zniesienie ich przez rzekę około 40km od miejsca porwania przez nurt wody. Jak czytamy na stronie JRG 4 Kraków

"Nurkowie z Tarnowa wydobyli ciało 14 letniego chłopaka w miejscowości oddalonej o 40km od miejsca w którym zaginął. Taka rozbieżność jest wynikiem silnego nurtu na rzece Dunajec, który znacząco utrudnia pracę nurków."

      Fatalnego dnia trzech nastolatków wybrało się nad rzekę w pewnym momencie jeden z nich zniknął pod wodą. Pozostali chłopcy wezwali pomoc. Natychmiast zostały zaalarmowane służby które podjęły akcję ratowniczą, niestety nie przyniosła ona efektu. Po trzech dniach poszukiwań zwłoki chłopca zostały odnalezione.

fot.KPP Brzesko/Informator Brzeski

Drukuj

Numery alarmowe zostają

włącz .

      Wbrew informacją jakie wczoraj ukazały się w licznych mediach MSWiA nie ma zamiaru likwidować dotychczas używanych numerów alarmowych zaczynających się na "99.." i zastąpić ich całkowicie jednym europejskim 112. Dzisiaj MSWiA w oświadczeniu jakie możemy przeczytać informuję, że są to nieprawdziwe informację oraz że Ministerstwo nie ma w planach likwidacji numerów alarmowych.

 

„W związku z pojawiającymi się nieprawdziwymi informacjami w niektórych mediach, informujemy, że MSWiA nie planuje wygaszania numerów alarmowych (997, 998, 999). Numery te będą w dalszym ciągu obsługiwane. Każda osoba, która z nich skorzysta otrzyma niezbędną pomoc od służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.” - poinformowało w dzisiejszym oświadczeniu.