Logo
Drukuj

Kolejny orkan w tym miesiącu

włącz .

           Czy kolejny orkan który już tej nocy ma dotrzeć nad naszą gminę zwiastuję cykliczność takich zdarzeń pogodowych? Nawet synoptycy nie są zgodni co do tego typu zjawisk pogodowych. Pozostaje nam zabezpieczyć wszystkie przedmioty które mogły by zostać porwane przez silny wiatr i liczyć, że siła podmuchów nie będzie tak duża jak prognozują meteorolodzy.

Drukuj

Xawiera nad Polską

włącz .

            Nad Polskę nadciąga pierwszy w tym sezonie orkan o imieniu Ksawery. Porywy wiatru miejscami mogą dochodzić do 100 kilometrów na godzinę. Najgorsze czeka nas w czwartek. Od północnego Atlantyku przez Wielką Brytanię, kraje Beneluksu, Danię i północne Niemcy po północną Polskę, bardzo szybko wędrować będzie płytki niż atmosferyczny Ksawery. Przyniesie on silny wiatr w porywach do 70-90 km/h, a miejscami nawet 100 km/h. Meteorolodzy zapowiadają również obfite opady deszczu o charakterze ciągłym.

Drukuj

Gminne zawody sportowo pożarnicze 2017

włącz .

           W dniu 3 września na Stadionie miejskim w Czchowie odbyły się Gminne zawody sportowo pożarnicze w których udział brały wszystkie osp z terenu gminy. Niestety z powodu deszczowej pogody organizatorzy zostali zmuszeni do rezygnacji ze sztafety pożarniczej. Rozegrana została konkurencja sprawiania linii gaśniczej. Pod koniec klasyfikacja była następująca:

 

 

 

1 OSP Jurków 49,50

2 OSP Tymowa 53,90

3 OSP Tworkowa 56,70

4 OSP Złota 62,15

5 OSP Biskupice Melsztyńskie 68

6 OSP Czchów 84,10

Gratulujemy zwycięzcom

fot/Czas Czchowa/J.Dębiec

adres do galerii zdjęć z zawodów w linku

Drukuj

Nowe wytyczne dla działań usuwania gniazd owadów błonkoskrzydłych

włącz .

           Nowe zasady postępowania podczas usuwania rojów lub gniazd owadów błonkoskrzydłych. Od kilku dni na obszarze całego kraju obowiązują nowe zasady postępowania podczas interwencji prowadzonych w związku ze zgłoszeniem wystąpienia zagrożeń od rojów lub gniazd owadów błonkoskrzydłych, które wprowadził Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej.  

 

Aktualne wytyczne ujednolicają podejście jednostek straży pożarnej do problematyki sposobu podejmowania interwencji związanych z niebezpiecznymi owadami takimi jak osy, szerszenie czy pszczoły.