Logo
Drukuj

RENEGADE - SAREX

włącz .

W dniach 6 - 8 czerwca 2017 r. odbędą się ćwiczenie RENEGADE - SAREX 17/I z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności, które mają na celu doskonalenie procedur ostrzegania ludności przed zagrożeniami z powietrza.

W trakcie próby zostaną wyemitowane dwa sygnały alarmowe obowiązujące na obszarze kraju, zgodnie z załącznikiem do rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach:

- sygnał alarmowy: „ogłoszenie alarmu” – modulowany dźwięk syreny w okresie trzech minut,

- sygnał alarmowy: „odwołanie alarmu” – ciągły dźwięk syreny w okresie trzech minut.

Nie jest znana dokładna data ani godzina wyemitowania sygnału alarmowego, na pewno będzie to między godz. 8:00 – 16:00 od 6 do 8 czerwca br. w różnych terminach i godzinach w zależności od lokalizacji. Organizatorzy specjalnie nie podają terminu uruchomienia systemów alarmowych ponieważ ma to na celu weryfikację skuteczności funkcjonowania procedur komunikacji kryzysowej na poziomie krajowym i lokalnym w warunkach rzeczywistego zagrożenia powietrznego.

Ćwiczenia organizowane są przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych oraz Rządowe Centrum Bezpieczeństwa i Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej.

Drukuj

Mamy 100 lajków

włącz .

 

 

 

Dziękujemy, dzięki wam możemy szybciej i sprawniej informować, wczoraj nasz fanpage na facebooku przekroczył 100 polubień. Zachęcamy do dalszego śledzenia naszego portalu zarówno na facebooku jak i strony internetowej.

 

 

 

Drukuj

Targi IFRE- Expo Kielce

włącz .

Bezpośrednią ochroną ludności w Polsce zajmują się w pierwszej kolejności państwowe służby ratownicze (Państwowa Straż Pożarna, zawodowe straże pożarne, ochotnicza straż pożarna, państwowe ratownictwo medyczne, chemiczne, techniczne morskie, radiacyjne) oraz organizacje ratownicze o charakterze społecznym (GOPR, TOPR, WOPR, PCK).