Logo
Drukuj

Sprzęt objęty możliwościa dotacji z MSWiA na rok 2017

włącz .

 Zakres przedmiotowy dotacji dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych wynikający z ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2016 r. poz. 239)

 Lista sprzętu objętego dotacją MSWiA w 2017r dla jednostek OSP

 Nazwa asortymentu

 Inwestycje budowlane

 1. remont strażnic

 Sprzęt transportowy

 1.średni samochód ratowniczo-gaśniczy

 2.ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy

 3.lekki samochód ratowniczo-gasniczy ze zbiornikiem wodnym o pojemności min. 1000l

 4.przyczepka do transportu sprzętu

5.łódź ratownicza min. 6 osobowa wraz z przyczepą

 Sprzęt uzbrojenia i techniki specjalnej

 1.zestaw hydraulicznych narzędzi ratowniczych (agregat zasilający, nożyce, rozpieracz)

 2.pompa hydruliczna

Drukuj

Mocowanie sprzętu na pojeździe specjalnym

włącz .

 

      Do niecodziennego wypadku doszło dzisiaj w okolicach Żmigrodu na Dolnym Śląsku niestety skutek okazał się śmiertelne. Z pojazdu uprzywilejowanego OSP wypadł bosak, który spadając podczas jazdy uderzył rowerzystkę powodując jej śmierć. Jak informuję RMF FM w trakcie manweru wymijania rowerzystki przez OSP z powiatu trzebnickiego odpiął się bosak uderzając w poruszającą się rowerem kobietę, strażacy jechali do pożaru trawy. Nie wiedząc, że bosak spadł pojechali dalej, po dojeździe na miejsce zostali przedysponowani do wypadku drogowego, wtedy dowiedzieli się, że to sprzęt z ich wozu. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratora. W związku z tą sytuacją przypominamy wymogi stawiane zabudowie samochodu specjalnego.

Drukuj

RENEGADE - SAREX

włącz .

W dniach 6 - 8 czerwca 2017 r. odbędą się ćwiczenie RENEGADE - SAREX 17/I z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności, które mają na celu doskonalenie procedur ostrzegania ludności przed zagrożeniami z powietrza.

W trakcie próby zostaną wyemitowane dwa sygnały alarmowe obowiązujące na obszarze kraju, zgodnie z załącznikiem do rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach:

- sygnał alarmowy: „ogłoszenie alarmu” – modulowany dźwięk syreny w okresie trzech minut,

- sygnał alarmowy: „odwołanie alarmu” – ciągły dźwięk syreny w okresie trzech minut.

Nie jest znana dokładna data ani godzina wyemitowania sygnału alarmowego, na pewno będzie to między godz. 8:00 – 16:00 od 6 do 8 czerwca br. w różnych terminach i godzinach w zależności od lokalizacji. Organizatorzy specjalnie nie podają terminu uruchomienia systemów alarmowych ponieważ ma to na celu weryfikację skuteczności funkcjonowania procedur komunikacji kryzysowej na poziomie krajowym i lokalnym w warunkach rzeczywistego zagrożenia powietrznego.

Ćwiczenia organizowane są przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych oraz Rządowe Centrum Bezpieczeństwa i Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej.

Drukuj

Mamy 100 lajków

włącz .

 

 

 

Dziękujemy, dzięki wam możemy szybciej i sprawniej informować, wczoraj nasz fanpage na facebooku przekroczył 100 polubień. Zachęcamy do dalszego śledzenia naszego portalu zarówno na facebooku jak i strony internetowej.