Logo
Drukuj

Korytarz ratunkowy

włącz .

 

        Nasza gmina położona jest w sąsiedztwie autostrady, każdy kto kiedyś nią jechał wie, że dojazd służb jest utrudniony i możliwy jedynie bocznymi drogami obsługi bądź pasem awaryjnym. Drogi serwisowe poprowadzone wzdłuż pasa drogowego niestety stwarzają kolejny problem związany z pokonaniem przez ratowników płotów, oraz rowów odprowadzających wodzę. Pozostaje pas awaryjny na głównej nitce autostrady, co jednak gdy i on jest zakorkowany przez pojazdy które na nim się znajdują. Jedynym rozwiązaniem jest stworzenie tgz „Korytarza ratunkowego”. Pamiętajmy o tym gdy na naszej drodze dojdzie do jakiegoś zdarzenia drogowego nie tylko na autostradzie ale i na innych drogach publicznych.

 

Drukuj

Wiedza przydatna w nagłych sytuacjach

włącz .

     Czy zdarzyło Ci się „najechać” na wypadek komunikacyjny i nie wiedziałeś w którym miejscu dokładnie jesteś. Poniżej prezentujemy jak zgłosić dokładne miejsce wypadku aby przyspieszyć dotarcie odpowiednich służb.

 

 

Drukuj

Krew darem życia

włącz .

     Wielkimi krokami zbliża się wiosna co za tym idzie i okres większej ilości wypadków samochodowych. Zachęcamy do oddawania krwi która w przypadku osób poszkodowanych w wypadku może być jedyną szansą na przeżycie. Prezentujemy diagram ukazujący stany ilościowe poszczególnych grup krwi na dzień 4 marca 2017.

 

Drukuj

Przypominamy!

włącz .

Przypominamy, że wypalanie traw niesie wiele zagrożeń oraz konsekwencji prawnych. Publikujemy dwa plakaty w celach edukacyjnych zachęcamy do umieszczania ich na swoich profilach.

  

Więcej artykułów…