Logo
Drukuj

RSO do sprawdzenia na naszym portalu

włącz .

     Od dzisiaj na naszym portalu można sprawdzić wszystkie informację Regionalnego systemu ostrzegania. Co to jest RSO i jak działa?

     Regionalny System Ostrzegania to usługa powiadamiania obywateli o lokalnych zagrożeniach nie tylko na stronach internetowych urzędów wojewódzkich, ale też w telewizji i aplikacjach na komórki. Komunikaty dotyczą różnego rodzaju lokalnych zagrożeń, jak np. klęski żywiołowe i sytuacje na drogach.


„Chciałbym podkreślić, że komunikaty generowane za pomocą Regionalnego Systemu Ostrzegania będą dotyczyły tylko naprawdę istotnych zdarzeń. Nie będzie tam ostrzeżeń dotyczących np. niewielkiego korka, utrudnień na drogach czy przymrozków ” – powiedział Andrzej Halicki, minister administracji i cyfryzacji. Minister Halicki zapowiada również, że już wkrótce w aplikacji na telefony komórkowe pojawi się opcja „push”, dzięki której powiadomienia z ostrzeżeniami będą się pojawiały na telefonach bez konieczności „wchodzenia” w aplikację. „Dotyczy to oczywiście osób, które posiadają zainstalowaną aplikację RSO w swoich urządzeniach mobilnych.” – mówi szef MAC.
Drukuj

Korytarz ratunkowy

włącz .

 

        Nasza gmina położona jest w sąsiedztwie autostrady, każdy kto kiedyś nią jechał wie, że dojazd służb jest utrudniony i możliwy jedynie bocznymi drogami obsługi bądź pasem awaryjnym. Drogi serwisowe poprowadzone wzdłuż pasa drogowego niestety stwarzają kolejny problem związany z pokonaniem przez ratowników płotów, oraz rowów odprowadzających wodzę. Pozostaje pas awaryjny na głównej nitce autostrady, co jednak gdy i on jest zakorkowany przez pojazdy które na nim się znajdują. Jedynym rozwiązaniem jest stworzenie tgz „Korytarza ratunkowego”. Pamiętajmy o tym gdy na naszej drodze dojdzie do jakiegoś zdarzenia drogowego nie tylko na autostradzie ale i na innych drogach publicznych.

 

Drukuj

Wiedza przydatna w nagłych sytuacjach

włącz .

     Czy zdarzyło Ci się „najechać” na wypadek komunikacyjny i nie wiedziałeś w którym miejscu dokładnie jesteś. Poniżej prezentujemy jak zgłosić dokładne miejsce wypadku aby przyspieszyć dotarcie odpowiednich służb.

 

 

Drukuj

Krew darem życia

włącz .

     Wielkimi krokami zbliża się wiosna co za tym idzie i okres większej ilości wypadków samochodowych. Zachęcamy do oddawania krwi która w przypadku osób poszkodowanych w wypadku może być jedyną szansą na przeżycie. Prezentujemy diagram ukazujący stany ilościowe poszczególnych grup krwi na dzień 4 marca 2017.