Logo
Drukuj

Gminne zawody sportowo pożarnicze 2017

włącz .

           W dniu 3 września na Stadionie miejskim w Czchowie odbyły się Gminne zawody sportowo pożarnicze w których udział brały wszystkie osp z terenu gminy. Niestety z powodu deszczowej pogody organizatorzy zostali zmuszeni do rezygnacji ze sztafety pożarniczej. Rozegrana została konkurencja sprawiania linii gaśniczej. Pod koniec klasyfikacja była następująca:

 

 

 

1 OSP Jurków 49,50

2 OSP Tymowa 53,90

3 OSP Tworkowa 56,70

4 OSP Złota 62,15

5 OSP Biskupice Melsztyńskie 68

6 OSP Czchów 84,10

Gratulujemy zwycięzcom

fot/Czas Czchowa/J.Dębiec

adres do galerii zdjęć z zawodów w linku

Drukuj

Nowe wytyczne dla działań usuwania gniazd owadów błonkoskrzydłych

włącz .

           Nowe zasady postępowania podczas usuwania rojów lub gniazd owadów błonkoskrzydłych. Od kilku dni na obszarze całego kraju obowiązują nowe zasady postępowania podczas interwencji prowadzonych w związku ze zgłoszeniem wystąpienia zagrożeń od rojów lub gniazd owadów błonkoskrzydłych, które wprowadził Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej.  

 

Aktualne wytyczne ujednolicają podejście jednostek straży pożarnej do problematyki sposobu podejmowania interwencji związanych z niebezpiecznymi owadami takimi jak osy, szerszenie czy pszczoły.

 

Drukuj

UPAŁY!

włącz .

Drukuj

Co dalej z DK75

włącz .

           Wytypowano korytarz jakim ma być wytyczona nowa droga z Nowego Sącza do Brzeska, czyli trasa krajowa 75. Z informacji jakie do nas dotarły wynika, że "wygrywa" wariant oznaczony w dokumentacji symbolem KRP3, wyrysowany na mapach studium korytarzowego kolorem różowym.

 

Z obwodnicą północną Nowego Sącza nowa droga ma łączyć się tuż za rondem pod Górą Zabełecką. U podnóża Góry Zabełeckiej, ponad rondem, planiści proponują budowę wiaduktu, co będzie wymagało przebudowy fragmentu ulic Witosa i Tarnowskiej.