Logo
Drukuj

Powalone drzewo na DK75

włącz .

          11 września 2017 OSP Czchów prowadziło działania usunięcia drzewa powalonego na siatki zabezpieczające drogę krajową nr75 w miejscowości Będzieszyna.

fot/OSP Czchów

Drukuj

Pożar słomy w Tworkowej

włącz .

         W godzinach przedpołudniowych ( 10:27) OSP Tymowa oraz OSP Tworkowa prowadziło działania gaśnicze w miejscowości Tworkowa związane z płonącą składowaną słomą. Po ugaszeniu całość składowanej słomy została przelana oraz przerzucona w celu dogaszenia.

fot/OSP Tymowa

Drukuj

Pożar domu jednorodzinnego w Złotej

włącz .

         Około godziny 15 w dniu dzisiejszym doszło do pożaru domu jednorodzinnego w miejscowości Złota. Do działań SKKP Brzesko zadysponowało OSP Jurków, OSP Biskupice Melsztyńskie, OSP Złota, OSP Czchów oraz SH-25, GCBARt 5/32 z JRG Brzesko. Po przybyciu pierwszej jednostki stwierdzono, że pożarem objęte jest poddasze oraz część korytarza. W związku z drewnianą konstrukcją stropu oraz ociepleniem styropianem co powodowało duże zadymienie działania były prowadzone w aparatach ochrony dróg oddechowych. 

fot/OSP Czchów

Drukuj

Kolejne interwencje OSP Tymowa do owadów błonkoskrzydłych

włącz .

          Kolejne dwie interwencje OSP Tymowa związane z usunięciem gniazd szerszeni. W dniu 30 sierpnia w miejscowości Tymowa gniazdo owadów było umiejscowione w budkach lęgowych dla ptaków następnie 1 września w miejscowości Czchów pod dachem budynku gospodarczego.

fot/OSP Tymowa